DirectX Aralık Sürümü

Microsoft, DirectX’in Aralık sürümünü duyurdu.

Bu sürümün diğer sürümlerden bir farkı var, bu sürüm içerisinde DirectX 10 mevcut.
Elbette D3DX methodlarını gene deÄŸiÅŸtirmiÅŸler! Bu nedenle sizlere ufak da olsa bir örnek sunamıyorum. Ama SDK’nın download iÅŸlemini bitirir bitirmez bir “Hello World..!” tadında bir örneÄŸi buraya eklemeyi düşünüyorum.
XACT haricinde diÄŸer modülleri %100 Vista uyumlu olan bu sürümün, yeniliklerine ek olarak PIX’ın geliÅŸtirildiÄŸini ve deÄŸiÅŸen D3DX için yeni örnekler ve teknik dökümanlar da hazırlanmış..mış..

Aslına bakarsanız, oyun programlama konusunda yeniyseniz ve baÅŸlangıç için ideal noktaların peÅŸinden koÅŸuyorsanız, takıldığınız yerlerde öncelikle bana yorum yazabilir veya mail atabilirsiniz :), atmazsanız da olur ama bloÄŸu açış amacım buydu…
Diğer bir alternatifiniz :) başlangıç seviyesinden profesyonel seviyelere kadar uygulamaları güvenli ve nistepen daha rahat ortamlarda hazırlamanıza olanak sağlayan ogre3d ve/veya irrlicht kullanarak yolunuza devam edebilirsiniz.

Unutmayın öncelikle emekleme döneminizi geçirin ki, koşabilesiniz.
Irrlicht ve Ogre3d’den sonra kendi kütüphanenizi oluÅŸturabilir :) ve kendi güzel oyunlarınızı yazabilirsiniz… Bu iÅŸlere baÅŸlarken kendinize çalışkan (çalışkan olması ÅŸart, yetenekli olmasa da olur) bir grafiker arkadaÅŸ edinmeyi unutmayın. Oyun yazımı ciddi bir iÅŸ olduÄŸu gibi bir takım iÅŸidir.

Kolay gelsin…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir