Bebek odası

Merhabalar,

Bebek odası dediğiniz şeyi hafife almayın, aldırmayın. Yanılırsın “yeğen” der Ramiz dayı. Bebek odasını doğumdan en az 2 ay Öncesinde eve gelecek şekilde hazırlıklarınızı yapın. Birkaç kez yıkayın silin tekrar yıkayın silin. Kokusu çıksın diyorlar ama 2 ay boyunca o bebek odasında ne yapacağımızı kimse sÖylemiyor!

Boya konusuna gelince kendiniz yapmayın, kaşınmayın. Ben kaşındım, kaşıdılar :) Avrupa ve Amerikan filmlerinde çocuk odasını boyayan erken ve romantik erkeklere kanıp evde ben boyarım, ben romantik erkeğim diye geçinmeyin. Aslında o filmlerin yapıldığı ülkelerde işçiliğin maliyeti çok yüksek olduğu için adamın parası yetişmiyor.. sonra yok ben romantiktim de, yok ben kendim boyamak istiyordum da.. inanmayın yaa adamın parası yok.

Paranız var ise profesyonel yardım alın.

Bu arada mobilya alırken gezebildiğiniz kadar gezin. Eli ayağı düzgün mobilyalar için fiyatlar 2000 TL’den başlıyor. Fakat hanıma ve ailenize sÖz geçirebilirseniz (ama bu çok zor) ucuz bir başlangıç yapın, sonrasında erken yaşta genç odası alın. Emin olun çocuğunuz daha mutlu olacaktır. Anneler ve aileler genelde daha şeker olduğu için bebek odası diye bastırıyorlar.

Mobilya konusunda benim tercihim Masko‘daki Beybish mağazası oldu. Yani isminden de anlaşılacağı gibi ben bebek odası aldım.. :) Ehh yazıyoruz ama yazdığımızı yapıyoruz anlamına gelmiyor elbette.

Sevgiler.

Share