DirectX Aralık Sürümü

Microsoft, DirectX’in Aralık sürümünü duyurdu.

Bu sürümün diğer sürümlerden bir farkı var, bu sürüm içerisinde DirectX 10 mevcut.
Elbette D3DX methodlarını gene değiştirmişler! Bu nedenle sizlere ufak da olsa bir Örnek sunamıyorum. Ama SDK’nın download işlemini bitirir bitirmez bir “Hello World..!” tadında bir Örneği buraya eklemeyi düşünüyorum.
XACT haricinde diğer modülleri %100 Vista uyumlu olan bu sürümün, yeniliklerine ek olarak PIX’ın geliştirildiğini ve değişen D3DX için yeni Örnekler ve teknik dÖkümanlar da hazırlanmış..mış..

Aslına bakarsanız, oyun programlama konusunda yeniyseniz ve başlangıç için ideal noktaların peşinden koşuyorsanız, takıldığınız yerlerde Öncelikle bana yorum yazabilir veya mail atabilirsiniz :), atmazsanız da olur ama bloğu açış amacım buydu…
Diğer bir alternatifiniz :) başlangıç seviyesinden profesyonel seviyelere kadar uygulamaları güvenli ve nistepen daha rahat ortamlarda hazırlamanıza olanak sağlayan ogre3d ve/veya irrlicht kullanarak yolunuza devam edebilirsiniz.

Unutmayın Öncelikle emekleme dÖneminizi geçirin ki, koşabilesiniz.
Irrlicht ve Ogre3d’den sonra kendi kütüphanenizi oluşturabilir :) ve kendi güzel oyunlarınızı yazabilirsiniz… Bu işlere başlarken kendinize çalışkan (çalışkan olması şart, yetenekli olmasa da olur) bir grafiker arkadaş edinmeyi unutmayın. Oyun yazımı ciddi bir iş olduğu gibi bir takım işidir.

Kolay gelsin…

Share