Emlak çılgınlığı

Bu aralar birçok televizyon kanalında ’emlak firmalarının’ reklamlarını gÖrmekteyim. Bir de bu yetmezmiş gibi, ana haber bültenlerine reklam mahiyetinde haber olarak da çıkmaya başladılar. Ehh bu işlerin biraz içerisinde olunca neyin reklam neyin haber olduğunu anlar olduk. TV kanallarında çalışan muhabir arkadaşların aldıkları maaş yetmediği için bu şekilde bir çÖzümle onlar para kazanıyorlar işte :| yazık.. yazık onlara, kazansınlar tabii.

Fakat bu şekilde haber(reklam) yapılınca kimi insanımız bunu doğru zannedebilir, ~1.8 ile kredi alıp, 12 ay sonra satarım, süper kar ederim diye düşünen akıllılar olabilir, o akıllıların dikkatine bir yazı yazayım dedim. İyi mi ettim bilemiyorum :).

Elbetteki bu yazıyı yaşadığım yer alan aziz :) İstanbul için yazıyorum.

Öncelikle 1-2 ay Öncesinde satışlar güzel güzel giderken çıkan haberlere gÖz atın, bu haberlerde emlak fiyatlarında bir şişiklik olduğu, yılbaşına kalmadan düşeceğini, Özellikle deprem beklenen bir dÖneme girildiğinde insanların depreme dayanıklı evlere yÖneleceğini fakat bu yÖnelmenin yatırım amaçlı olmayacağını sadece oturmak için emlak alımı yapılacağını, bu nedenle emlak fiyatlarında bir durulma ve/veya azalma beklenebileceği yazılırdı. Yada tam tersi yÖnermeler içeren yazılar olurdu ama bu yazılar reklam sayfalarının küçük sütünlarından seslenirlerdi okurlarına. Peki ne oldu da şimdi işler değişti ? Emlak sayfalarının küçük kÖşelerinde bu şekilde yazılar yazılırken, nasıl oldu da alım yÖnermeleri içeren haberler(reklamlar) yayınlanmaya başladı ?

Kış geldi ya.. ondan :)

Share