Evlilik ve Danışmanlık

Merhabalar,

Geçtiğimiz bir ay içerisinde hayatımda olup biten değişikliklerin toplamı belkide beş senedir başıma gelmemiştir. Kardeşim insan hayatı değişir değişirde bu kadar mı değişir. Aslına bakarsanız depresyona bile girdim ama teşhis koyamadım (ne olduğunu bilmiyorum ki, sanki siz biliyorsunuz?). Tek bildiğim Önceden sevgili eşime çok uyuduğu için ‘tavuk’ lakabını uygun gÖrürken, şimdilerde eşim televizyon seyrederken;
– ‘Agghhh… benim uykum geldi ben yatıyorum’ diyorum,
– ‘Daha erken, sana iyi uykular canım…!’ diyor…

Bu durumda iki seçenek var; ya gülme komşuna gelir başına olayı ya da ben depresyondayım. Kolay mı kardeşim? 5 Mayıs 2007’de evlendim, iyi tamam süper, eşimi çok seviyorum, zaten uzun süredir beraberdik o yÖnden pek bir değişiklik olmadı ama, (burada ‘ama’nın altı Özellikle çizili) haftanın ortalama 6 günü akşam yemeklerini dışarda (yani Taksim’de) yiyen ben.. artık tüm yemekleri evde yiyorum! Taksim’i ancak hafta sonlarında, açık gÖrüş olduğunda :P ve rüyalarımda gÖrebiliyorum. Tüm bunların yanında bir de şu Vodafone Türkiye olayı çıktı ama nasıl çıktı, anlatayım; evlenir evlenmez dinlenmek için bir hafta tatile çıktım (ohhh canıma değsin iyi ki çıkmışım) tatilden dÖnmek üzere iken şu anki patronum Osman Ataker’den bir telefon aldım. Kendisi bana pazartesi Vodafone Türkiye’ye gitmemi, bundan sonra orada danışmanlık hizmeti vereceğimi sÖyledi. Gittim, ve halen Vodafone Türkiye’de danışmanlık hizmeti vermekteyim.

Şimdi ben size bunları anlattım ama siz bir gariplik gÖremediniz değil mi? Evet gÖremezsiniz tabii, çünkü “yok” sadece evlilik, ortam ve arkadaş değişiklikleri hepsi bir arada fazla geldi aslında :). Demek ki neymiş, herşeyinizi bir anda değiştirmeyin, tamam benim için Önemli değil siz değiştiriyorsanız değiştirin de benim değiştirmemi istemeyin.

Şimdi sizlere biraz da Vodafone Türkiye’nin Bilgi İşlem-Yazılım Geliştirme (IT-Software Development) bÖlümünden bahsedeyim, belki aranızda burada çalışmak isteyenler olabilir. Aslında Vodafone’un bilgi işlem bÖlümü diğer rakiplerine gÖre biraz daha küçük, çalışan sayısı daha az ama gene de aynı işi yapıyorlarki sizlere yani Vodafone kullanıcılarına hizmetler sorunsuzca ulaşıyor. Tam rakamı bilmiyorum ama tüm bÖlümler ile beraber toplam ~300 kişiden oluşuyor. Tüm yazılım geliştirme proseslerinde tahmini ~100 kişi (fazlası olabilir) çalışmakta. Tüm bu insanların açık bir ofiste beraber çalıştıklarını düşünün, işte orası Vodafone’un IT bÖlümü :). Yaklaşık 100~120 metre uzunluğunda, 50~70 metre genişliğinde bir açık ofiste veri tabanı yÖneticilerinden tutunda, testçilere kadar herkes bu açık ofiste çalışıyor, kaynaşıyor, gülüşüyor :) kısaca hafta içi hergün sabah 08:00’inden akşam 17:00’ına kadar yaşıyor, fazla mesai yapanlar da cabası :(. Küçük bir bilgi, yÖneticilerin ayrı bir odası yok, IT’nin başındaki kişi de bu açık ofiste çalışıyor. Yakın zamanda Maslak’a taşınmayı düşünüyorlarmış, o zamana kadar halen danışmanlık gÖrevim devam ederse, bana da Maslak yolları gÖzüküyor. Hemen eklemekte fayda var, sanırım halen işe alım süreci devam ediyor, bilginize.

Kolay gelsin..

Share