Yeni – yeniden başlangıçlar

Selamlar,

Uzun bir aradan sonra merhaba, biliyorum çok uzun süredir yazamadım belki de bu uzun araya ihtiyacım vardı.. veya başla şeylerin arkasına saklandım. Artık çok da önemli değil açıkçası yine yazmak için vaktim var. Aklımda da yazacak bir şeyler varken vakit kaybetmek istemedim.

Tekrar yazılım geliştirici olarak çalışmaya başladım. Uzun süren oldukça başarılı yöneticilik deneyimlerinden (sadece ben öyle düşünmüyorum :) ) sonra benden daha iyi veya denk olduğunu düşündüğüm bir ekip ile tekrar yazılım geliştirmeye başladım. Benim için oldukça heyecanlı ve zevkli. Uzun süredir ilk kez yaptıklarımdan mutluluk duyuyorum. İlk başlarda üretkenliğim tavan yaptı, belki de bu kadar tecrübeli olmasam maymun iştahlılık yapıp bir çok şeyi aynı anda yapmaya çalışırdım ama neyse ki şu agile & lean süreçleri kanıma işlemiş, istesem de aksi şekilde davranamıyorum.. her durumda işleri bir şekilde bu süreçlere uydurmayı başarıyorum :)

İlk yazım olduğu için çok uzatmayacağım ama söylemek istediğim, 2009’da Bilgi Üniversitesinde MBA öğrenimi ile beraber başladığım ve özellikle yazılım geliştirme ve test ekiplerinde başarıyla yürüttüğüm yöneticilik deneyimine belki bir “,” belki de bir “.” koyarak tekrar yazılım geliştirme başladım. Eskiden olduğu gibi sadece akşamları değil yani :), ilk 4 ay geride kaldı. Maşallah deyin :)

Biraz ekipten bahsedeyim, ekip içerisindeki herkes yazılım geliştirici herhangi bir sıfat veya sabit bir rol yok. Yeteneklerine ve isteklerine göre işleri alıyorsun. Zaten bir başlık altında çalışmaya başladıktan sonra o başlıktan kurtulmak zor :) ama imkansız değil. Ekip içerisindeki tecrübe ve yetkinlik (ben dahil 5 kişi daha önce ekip yönetmiş) yüksek olduğu için projenin sonunu ve yolda başımıza gelebilecek potansiyel çalışma zorluklarını en başından görebiliyoruz. Bu nedenle otomasyon, çeviklik ve değişime açık olmaktan hiç ödün vermeden devam ediyoruz. Dediğim gibi maşallah deyin :)

Sevgiler.

Share