Hakk?mda

Merhabalar ben Tankut ÅžENTÃœRK,
Yazılım hayatıma ilk bilgisayarımı aldıktan 6 ay sonra Clipper ile yazdığım borç ve ödeme takip sistemi ile başladım. Önemli Algoritma kavramları ve C/C++ gibi yazılım alanında gerçekten önemli olan bilgileri henüz Kadırga Teknik Lisesinde okurken edindim. Yazılım ile bu kadar erken tanışmam kariyerimin gelişmesinde çok önemli bir role sahip olmuştur.

Bu yazılım bilgilerini edinmemden sonra, bazı firmalarda yazılım üzerine stajlar ve part-time çalışmalar gerçekleştirerek tecrübelerimi arttırdım. Bununla beraber Marmara üniversitesi Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliğini 1997 senesinde kazandım. Açıkca söylemek gerekir ise eğitim sistemimizdeki aksaklıklar nedeni (bence halen bu aksaklıklar devam etmektedir) ile üniversitede mesleğime yönelik çok fazla bilgi edinemedim, buna karşılık sektörde çalışarak bu eksikliğimi kapattım. Sınıf arkadaşlarımın çoğu 2001 senesinde gerçekleşen krizin etkisi ile öğretmenlik için başvurular yaparken, ben hiç bekleden kendime yeni işler buldum ve çalıştım. Halen bu çalışmalarıma devam etmekteyim.

Tüm bu çalışmaların sonucunda, şu an geldiğim pozisyonda, herhangi bir sektöre bağlı olmaksızın iş dünyasının birçok alanında çok önemli tecrübeler kazandım, halen kazanmaktayım. Bu tecrübeler, işin nasıl planlanması ve/veya yapılması gerektiğine dair bir çok değerli bilgiyi içermektedir. Bu tecrübelerin getirisi olarak şu an çalıştığım firmada proje lideri ve proje yöneticiliği gibi konumlarda görev yapmaktayım. Yaptığım görevler yazılım modellerinin çıkarılmasına ve geliştirilmesine kadar önemli bir alanı kapsamaktadır.

Akademik olarak bir kariyer hedeflemesem de, oyun ve 3 boyutlu uygulamalar konusunda yüksek lisans yapmak istiyorum, umarım vaktim olur :). Matematiksel ve İstatiksel algoritmalar, yapay zeka uygulamaları, oyun ve 3 boyutlu uygulamalar özel ilgi alanıma girmektedir.

12 Mayıs 2007’de Vodafone Türkiye‘de çalışmaya baÅŸladım. Åžu an servis kabul ve test ekibinde çalışıyorum, daha önce Vodafone içerisinde yazılım geliÅŸtirme, yazılım tasarımı bölümlerinde de görev aldım.

Aynı zamanda MongoDB, RoR(Ruby), Erlang ve Go-lang konularında bazı arkadaşlara :) yarı zamanlı destek oluyorum.

Bilgi Üniversitesinde MBA (Master of Business Administration) bölümünü başarı ile tamamladım. Evet inekledim, hem de nasıl :) Aldığım dersler İşletme Yönetimi (Bana Businessweek aboneliği yaptırtan, işletmelere ve işletmecilere artık çok farklı bakmamı sağlayan şahane ders), Muhasebe, İstatistik, Finansal Yönetim, Pazarlama Yönetimi, İşletme Ekonomisi (İktisada Giriş), Operasyon Yönetimi ve Tüketici Davranışları şeklinde.

uordek-et-esiyo.net’ adlı elektronik ileti adresinden bana ulaÅŸabilirsiniz. TeÅŸekkürler :)