Evlilik ve Danışmanlık

Merhabalar,

GeçtiÄŸimiz bir ay içerisinde hayatımda olup biten deÄŸiÅŸikliklerin toplamı belkide beÅŸ senedir başıma gelmemiÅŸtir. KardeÅŸim insan hayatı deÄŸiÅŸir deÄŸiÅŸirde bu kadar mı deÄŸiÅŸir. Aslına bakarsanız depresyona bile girdim ama teÅŸhis koyamadım (ne olduÄŸunu bilmiyorum ki, sanki siz biliyorsunuz?). Tek bildiÄŸim önceden sevgili eÅŸime çok uyuduÄŸu için ‘tavuk’ lakabını uygun görürken, ÅŸimdilerde eÅŸim televizyon seyrederken;
– ‘Agghhh… benim uykum geldi ben yatıyorum’ diyorum,
– ‘Daha erken, sana iyi uykular canım…!’ diyor…

Bu durumda iki seçenek var; ya gülme komÅŸuna gelir başına olayı ya da ben depresyondayım. Kolay mı kardeÅŸim? 5 Mayıs 2007’de evlendim, iyi tamam süper, eÅŸimi çok seviyorum, zaten uzun süredir beraberdik o yönden pek bir deÄŸiÅŸiklik olmadı ama, (burada ‘ama’nın altı özellikle çizili) haftanın ortalama 6 günü akÅŸam yemeklerini dışarda (yani Taksim’de) yiyen ben.. artık tüm yemekleri evde yiyorum! Taksim’i ancak hafta sonlarında, açık görüş olduÄŸunda :P ve rüyalarımda görebiliyorum. Tüm bunların yanında bir de ÅŸu Vodafone Türkiye olayı çıktı ama nasıl çıktı, anlatayım; evlenir evlenmez dinlenmek için bir hafta tatile çıktım (ohhh canıma deÄŸsin iyi ki çıkmışım) tatilden dönmek üzere iken ÅŸu anki patronum Osman Ataker’den bir telefon aldım. Kendisi bana pazartesi Vodafone Türkiye’ye gitmemi, bundan sonra orada danışmanlık hizmeti vereceÄŸimi söyledi. Gittim, ve halen Vodafone Türkiye’de danışmanlık hizmeti vermekteyim.

Åžimdi ben size bunları anlattım ama siz bir gariplik göremediniz deÄŸil mi? Evet göremezsiniz tabii, çünkü “yok” sadece evlilik, ortam ve arkadaÅŸ deÄŸiÅŸiklikleri hepsi bir arada fazla geldi aslında :). Demek ki neymiÅŸ, herÅŸeyinizi bir anda deÄŸiÅŸtirmeyin, tamam benim için önemli deÄŸil siz deÄŸiÅŸtiriyorsanız deÄŸiÅŸtirin de benim deÄŸiÅŸtirmemi istemeyin.

Åžimdi sizlere biraz da Vodafone Türkiye’nin Bilgi Ä°ÅŸlem-Yazılım GeliÅŸtirme (IT-Software Development) bölümünden bahsedeyim, belki aranızda burada çalışmak isteyenler olabilir. Aslında Vodafone’un bilgi iÅŸlem bölümü diÄŸer rakiplerine göre biraz daha küçük, çalışan sayısı daha az ama gene de aynı iÅŸi yapıyorlarki sizlere yani Vodafone kullanıcılarına hizmetler sorunsuzca ulaşıyor. Tam rakamı bilmiyorum ama tüm bölümler ile beraber toplam ~300 kiÅŸiden oluÅŸuyor. Tüm yazılım geliÅŸtirme proseslerinde tahmini ~100 kiÅŸi (fazlası olabilir) çalışmakta. Tüm bu insanların açık bir ofiste beraber çalıştıklarını düşünün, iÅŸte orası Vodafone’un IT bölümü :). Yaklaşık 100~120 metre uzunluÄŸunda, 50~70 metre geniÅŸliÄŸinde bir açık ofiste veri tabanı yöneticilerinden tutunda, testçilere kadar herkes bu açık ofiste çalışıyor, kaynaşıyor, gülüşüyor :) kısaca hafta içi hergün sabah 08:00’inden akÅŸam 17:00’ına kadar yaşıyor, fazla mesai yapanlar da cabası :(. Küçük bir bilgi, yöneticilerin ayrı bir odası yok, IT’nin başındaki kiÅŸi de bu açık ofiste çalışıyor. Yakın zamanda Maslak’a taşınmayı düşünüyorlarmış, o zamana kadar halen danışmanlık görevim devam ederse, bana da Maslak yolları gözüküyor. Hemen eklemekte fayda var, sanırım halen iÅŸe alım süreci devam ediyor, bilginize.

Kolay gelsin..

Evlilik ve Danışmanlık” üzerine 3 yorum

 1. abicim bu yazıyı döne okudu mu?
  okumadıysa hemen arayayım ben onu.
  kızın peşinden onca koş, yollarına gül dök, evlenip daha bir ay geçince başla mızıldanmaya.
  yuh yâni!
  bu yazıyı evlenmeyi düşünen kızlara ibret olsun diye okutacağım.
  işte erkeklerin gerçek yüzü diye! :))

  akşamları da tavuk gibi yatmasan, bi tur okey oynasak diyorum. kime diyorum beeeen?!!
  tembel boÄŸa n’olucak! :P

 2. Yaziyi okudum canim. benim yanimda yazdi. Aslında ben gelmeden yazmaya başlamış ama ben meraklı melahat durur muyum hiç? Durmaaaaam. Ne yapıyorsun diye ekrana bakınca yazıyı okumaya başladım. Valla en kısa zamanda düzelir inşaallah bişi diyemeyeceğim başka :P

  Öptüm anacım.

 3. Tarife deÄŸiÅŸtiricem “Hata olustu” mesaji alıyorum. Hata olustu mesaji aliyorum diye Müşteri hizmetleri kısmından form dolduruyorum, Gonder butonu kırık link çıkıyor. Ne anladım ben bu iÅŸten :) Bak bunuda eklemezsen taraf tutuyorsun derim ona göre :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir